Książki


Katarzyna Grochola - Nigdy w życiu, Serce na temblakuKatarzyn Grochola - Ja wam pokażę! A nie mówiłam!Katarzyna Grochola - Podanie o miłośćKatarzyna Grochola - Związaki i rozwiązkiKatarzyna Grochola - Przegryźć dżdżownicę, Houston mamy problemKatarzyna Grochola - Trzepot skrzydeł, Kryształowy anioł
Katarzyna Grochola - Osobowść ćmy, Zielone drzwi

BESTSELLEROWE KSIĄŻKI KATARZYNY GROCHOLI
W NOWEJ ODSŁONIE!

Ekskluzywna siedmiotomowa edycja

Premiera dwóch pierwszych tomów 3 grudnia

fot. A. Golec.jpg

 

Kolekcjonerskie wydanie książek najpopularniejszej współczesnej pisarki, która zmieniła oblicze polskiej literatury i podbiła serca czytelników.
Ponad 4 miliony sprzedanych egzemplarzy!

Mądre książki o tym, co najważniejsze, opowieści o różnych odcieniach miłości, poszukiwaniu szczęścia oraz życiu w zgodzie z sobą i innymi. Lektury, po które warto sięgnąć, kiedy jest dobrze, kiedy jest źle i tak po prostu, bez okazji, by poczuć, że życie jest piękne, a miłe niespodzianki mogą na nas czekać w zupełnie nieoczekiwanych miejscach.

Tę ekskluzywną kolekcję będzie otwierać bliska sercu polskich czytelników w Polsce historia Judyty. To jedna z najgłośniejszych serii polskich powieści. Katarzyna Grochola otrzymała za nią wiele nagród, na jej podstawie nakręcono kultowe filmy i serial telewizyjny, które obejrzało miliony widzów. Historia Judyty została przetłumaczona na kilkanaście języków i co najważniejsze, zainspirowała rzesze czytelniczek do pozytywnych zmian!

Pierwszy tom kolekcji zawiera Nigdy w życiu! i Serce na temblaku – kochane przez czytelników, pełne humoru i urzekające perypetie miłosne Judyty.
W Nigdy w życiu! poznajemy Judytę – kobietę na życiowym zakręcie, która wciąż czeka na szczęście i miłość. Serce na temblaku to kontynuacja opowieści o perypetiach bohaterki, wprawdzie już szczęśliwie zakochanej, ale wciąż próbującej uporać się z dawnymi ranami, strachem przed utratą niezależności i z burzliwie dorastającą córką.

Drugi tom kolekcji obejmuje Ja wam pokażę! i A nie mówiłam!
Ja wam pokażę! to ciepła i zabawna opowieść o tym, że nie warto martwić się na zapas, ale zawsze na zapas warto się cieszyć. Życie Judyty zaczyna się dobrze układać – kobieta planuje ślub, dostaje awans. Jednak niespodziewane wydarzenia wystawią ją na kolejną próbę…
W A nie mówiłam! los przynosi kolejną rewolucję w życiu Judyty, spełnionej w miłości i szykującej się właśnie do swojej najważniejszej podróży…

 

W kolejnych tomach znajdą się nie mniej głośne i lubiane tytuły: Podanie o miłość, Upoważnienie do szczęścia, Zagubione niebo, Związki i rozwiązki miłosne, Gry i zabawy małżeńskie i pozamałżeńskie, Przegryźć dżdżownicę, Houston, mamy problem, Kryształowy Anioł, Trzepot skrzydeł, Zielone drzwi, Osobowość ćmy.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Największa gwiazda literatury obyczajowej, wierni czytelnicy, prawie 4 miliony sprzedanych egzemplarzy!

 

Katarzyna Grochola - Zagubione niebo

Niebo zagubione. Niebo odnalezione. Dla wszystkich!

Zagubione niebo
premiera 7 maja

Nowa książka najpopularniejszej polskiej autorki, która od prawie dwóch dekad rozkochuje w sobie kolejne rzesze czytelników.

Katarzyna Grochola – ukochana pisarka milionów kobiet –
z właściwym sobie wdziękiem po raz kolejny udowadnia, że cuda się zdarzają, a żeby ich doświadczyć, wystarczy w nie uwierzyć.


Zagubione niebo to historie nowe i odnalezione, które gubiły się na łamach prawie zapomnianych już dzisiaj gazet. Wreszcie ułożyły się w całość - w opowieść o różnych porach roku w życiu każdej i każdego z nas, w piękną opowieść.

Bohaterki przeżywają pierwsze miłosne uniesienia oraz rozczarowania, zachwyty nad życiem i bolesne porażki. Wchodzą w długie i krótkie związki, kochają do utraty tchu, cierpią po rozstaniach. Czasem nie potrafią zapomnieć, ale umieją wybaczać. Mimo wszystkich życiowych trudności i chwil zwątpienia z nadzieją i uśmiechem marzą i nie tracą wiary. Wiedzą bowiem, że lepiej mieć wspaniałą przyszłość niż wspaniałą przeszłość i że zguba jest darem – szansą na odnalezienie czegoś lepszego. Zagubione niebo to ciepła, mądra i pełna humoru książka dla wszystkich tych, którym wydaje się, że świat się kończy, podczas gdy on się dopiero zaczyna.

Tak prawdziwie o życiu może pisać tylko Katarzyna Grochola!

„To był strach, wtedy, to nie była miłość, to był tylko strach. Julia miała rację, tam gdzie jest strach, nie ma miejsca na Miłość(…). Ale te dziesięć lat, czy to nie dość na pokutę? Wystarczy, żeby wybaczyć? Czy jeśli powie prawdę, mają szansę, jakąkolwiek, na cokolwiek? Na to, żeby jeszcze raz spróbować się poznać? Powiedzieć prawdę? Czy jeśli zobaczy jego prawdziwą twarz, odwróci się ze wstrętem? Dziesięć lat… Tułania się po świecie, pisania, wykładów i nieżycia. Żałowania rano i wieczorem haniebnej ucieczki. Czy wina może zostać odpuszczona? Jeśli żal był tak prawdziwy? Teraz już nie stchórzy, nigdy więcej. Nigdy.” (fragment książki)

 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

 

Katarzyna Grochola w Wydawnictwie Literackim

 

Katarzyna Grochola - Trochę większy poniedziałekNajnowsza książka Katarzyny Grocholi
Trochę większy poniedziałe

Ma na imię Kasia - walczy z nieustannym pośpiechem, nową dietą, nadmiarem pracy, brakiem pieniędzy i niesfornym psem. Dręczą ją problemy natury uczuciowej i te mniejsze, jak cieknący kran czy rozbita doniczka. 


Codziennie uczy się, jak mądrze rezygnować ze złudzeń.

Wie, że nie każdy ropuch jest księciem, a nie każde rozstanie końcem świata.

Wierzy w miłość i marzenia.

Jest przekonana, że cuda zdarzają się na każdym kroku.

Zna swoje wady i potrafi się z nich śmiać.

Najpiękniejsze są dla niej kobiety szczęśliwe.

Uważa na to, co mówi - gdyż słowa mają moc.

Wie, że nieważne gdzie spędzamy czas, lecz ważne: jak. A każdy jej kolejny poniedziałek jest trochę większy, lepszy i piękniejszy.

Uwielbiana przez miliony czytelników Katarzyna Grochola zaprasza do zwykłej niezwykłej codzienności. W której zdarzają się niespodzianki i przygody, płyną łzy radości, smutku lub złości, są przyjaciele i przypadkowo spotkani ludzie, potrafiący zainspirować w najmniej oczekiwanym momencie, dodać siły i otuchy. Autorka z typową dla siebie niezłomną pogodą ducha i mądrością opowiada o najdziwniejszych i najtrudniejszych sytuacjach.

 

 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -


Katarzyna Grochola - Houston mamy problemHouston, mamy problem
Katarzyna Grochola zmienia front! Czytelnicy z pewnością będą zaskoczeni, gdyż bestsellerowa pisarska bohaterem swej najnowszej książki uczyniła...mężczyznę!

Szykuje się pełna przygód, zaskakująca powieść – jak zwykle utrzymana w błyskotliwym, pełnym humoru stylu – która nie tylko z pewnością podbije serce dotychczasowych czytelniczek Katarzyny Grocholi, ale ma szansę zdobyć nowych fanów – także wśród mężczyzn.- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -Makatka Dlaczego kompromis jest złą rzeczą?

Kto jest mistrzem w strzelaniu fochów?

Dlaczego wszystko, co trwałe, jest chwiejne?


Gry i zabawy małżeńskie i pozamałżeńskie to wciągający poradnik na temat typowych zachowań w związkach, stworzony w intrygującej formie dialogu między Katarzyną Grocholą i Andrzejem Wiśniewskim, terapeutą rodzinnym warszawskiego Laboratorium Psychoedukacji.- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
MakatkaMakatka, czyli Rok Matki i Córki, trwa od września do września.
A w rodzinnym kalendarzu: czasem słońce, czasem deszcz, pogoda lub niepogoda, radość i rozczarowanie, kłótnie i kompromisy. Ale zawsze panuje miłość.
Katarzyna Grochola i Dorota Szelągowska w jedynym w swoim rodzaju dialogu dwóch kobiet w różnych rolach: matki i dziecka, dwóch matek, babci i matki.
Dwie generacje, dwa style życia. Łączą je więzy krwi, różnią życiowe doświadczenia, tęsknoty, niepokoje. Wspólnie zarażają pasją życia, przywołują wspomnienia, opowiadają o ważnych dla siebie ludziach, miejscach i wydarzeniach.- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -


Każde zdarzenie, o którym piszę, miało miejsce. Każda osoba, o której piszę, istniała naprawdę. Każda moja miłość była prawdziwa.

Katarzyna Grochola – świetna pisarka, szczęśliwa mama i babcia – pokazuje, że w każdym momencie życia można spełniać marzenia i dobrze się bawić. Ostatnio telewidzowie podziwiają energię i optymizm, którym emanuje podczas „Tańca z gwiazdami”. Czytelnicy – już wkrótce – będą mogli poznać najbardziej osobistą historię Katarzyny Grocholi.

Zielone drzwiNa kartach Zielonych drzwi autorka opisuje swoje dzieciństwo, szkolne wybryki, pracę w cukierni i w szpitalu. Razem z nią przeżywamy najtrudniejsze chwile, wspominamy egzotyczne podróże, poznajemy najbliższe osoby i ukochane zwierzaki. Miłośnicy najpoczytniejszej polskiej autorki nareszcie mają okazję dowiedzieć się, jaka naprawdę jest Katarzyna Grochola.

Ile z osobowości pisarki mają bohaterki jej powieści? W jakim stopniu życie Grocholi, jej własne przemyślenia i ukochane miejsca przenikają do książek? Które zbiegi okoliczności w realnym życiu były tak nieprawdopodobne, że autorka dotychczas o nich nie wspominała? I wreszcie... co klasa humanistyczna może wyprawiać na lekcjach astronomii?

Najciekawsze scenariusze pisze życie, a Zielone drzwi są tego najlepszym dowodem.


Związki i rozwiązki

Nieoczywiste pytania i zaskakujące odpowiedzi to najlepszy sposób, aby spojrzeć na swój związek z zupełnie nowej perspektywy. Związki i rozwiązki miłosne to poradnik, który czyta się nie gorzej niż powieści Katarzyny Grocholi.

Jedna z najpopularniejszych polskich pisarek rozmawia z Andrzejem Wiśniewskim, terapeutą rodzinnym warszawskiego Laboratorium Psychoedukacji, o związkach miłosnych, tych dobrych i tych złych.

Związki i rozwiązki miłosne mają wiele atutów, a najważniejsze z nich to skrząca się dowcipem konwersacja, prawdziwe historie i oryginalne refleksje.


Kryształowy anioł

Kryształowy Anioł – nowa powieść Katarzyny Grocholi!
Premiera 17 czerwca

Wydarzenie literackie lata 2009.

Na niemal sześciuset stronach powieści Katarzyna Grochola powołała do życia nową bohaterkę, Sarę, która z pewnością zawładnie sercami Polek.
Sara naprawdę jest jedną z nas – boryka się z blaskami i cieniami codziennego życia. Trudno jej znieść nieobecność zapracowanego męża, marzy o dziecku i pracy, która będzie jednocześnie pasją. Życie nie szczędzi goryczy, ale w końcu, w najmniej spodziewanym momencie, Sara odnosi upragniony sukces.

W Kryształowym Aniele czytelnicy odnajdą niezwykłą syntezę tego, co znamy z Nigdy w życiu!Trzepotu skrzydeł: błyskotliwe dialogi, zabawne qui pro quo, ale też atmosferę dramatu psychologicznego. To książka, która nie sprawi, że od razu zobaczysz świat przez różowe okulary. Ale z pewnością pomoże ci zdjąć czarne.


Trzepot skrzydeł

W ciągu ostatniego roku po Trzepot skrzydeł sięgnęło już ponad 160 tysięcy czytelników. To najlepszy dowód, że książka dotykająca istotnego i bolesnego problemu przemocy domowej może stać się bestsellerem.
Trzepot skrzydeł to opowieść o młodej kobiecie,  która ma męża, pracę i własny dom. Z pozoru wszystko wygląda kolorowo, naszej bohaterce niczego nie brakuje, a jednak Hanka nie promienieje szczęściem. Za zamkniętymi drzwiami jej życie zamienia się w koszmar, z którego nie potrafi się wyrwać. Gdy jednak Hanka traci coś, na czym jej najbardziej w życiu zależało, postanawia uwolnić się z matni strachu i niemocy.

Seria o Judycie

Nigdy w zyciu Serce na temblaku Ja wam pokażę

Judyta, bohaterka bestsellerowego cyklu powieści Katarzyny Grocholi, jest niewątpliwie najbardziej wpływową bohaterką literacką ostatniej dekady. Matka nastoletniej Tosi, porzucona przez męża, radzi sobie z piętrzącymi się problemami dzięki niezwykłemu temperamentowi i poczuciu humoru, które p r a w i e nigdy jej nie opuszcza. Życie jest pełne niespodzianek, a Katarzyna Grochola w serii o Judycie przekonuje, że jeśli jednego dnia wszystko „wali nam się na głowę”, to nieomylny znak, że nazajutrz los się do nas uśmiechnie.
         W 2004 ukazała się ekranizacja „Nigdy w życiu!” z Danutą Stenką w roli głównej. Z widownią obliczaną na 1,6 miliona osób ciągle utrzymuje się w czołówce najbardziej kasowych filmów w historii polskiej kinematografii.

Osobowość ćmy

Ośmioro przyjaciół. Niby znają się jak łyse konie. Niby... Bo cierpią, błądzą, potykają się i upadają, zanim po omacku dojdą do najoczywistszej prawdy: w życiu liczy się tylko miłość i tylko ona pozwala dokonywać właściwych wyborów – pisze o swojej książce Katarzyna Grochola.

Podanie o miłość Upowaznienie do szczęścia

Długotrwałe związki i przelotne romanse. Szalona namiętność i bezpieczna stabilizacja. Miłość prawdziwa i miłość urojona w dwóch zbiorach opowiadań Katarzyny Grocholi.


Przegryść dżdżownicę

Debiutancka powieść Katarzyny Grocholi, poruszający zapis uczuć zdradzonej kobiety. Dramat, który wydarza się tu i teraz, sprawia, że główna bohaterka patrzy na swoje życie zupełnie inaczej niż dotychczas.